Zabezpečení

Main conrainer

ZABEZPEČENÍ

Bezpečnostní systém patří v současnosti k běžným a velmi podstatným součástem inteligentního ovládání rodinného domu a to nejen pokud jste mimo dům , ale i pokud jste uvnitř.

Elektroinstalace v inteligentních domácnostech umožňuje propojit i dříve instalovaná zařízení. Implementací chytré domácnosti pak můžete dostávat kompletní informace o stavu domu z kamer, pohybových čidel, čidel změny stavu, nebo informace o zvýšené spotřebě energie, nebo naopak o jejím výpadku na Váš Smart telefon nebo tablet. Inteligentní systém vše spojí do jednoho funkčního celku, který upozorní na jakékoli nežádoucí změny v domě. Zabezpečovací systém můžete ovládat z domu i na dálkově, takže ho vždy z aplikace snadno zapnete, vypnete a zkontrolujete.

Hlídání pláště domu při spánku

Neméně důležitou součástí je možnost aktivovat alarm v případě nouze zevnitř domu. Ať už v případě blížícího se, nebo bezprostředního nebezpečí. Stiskem tlačítka Vaší noční lampičky, nebo předdefinovaných tlačítek v domě, se provede vše dle Vašich nastavených požadavků, např. při napadení, systém dům kompletně uzamkne, stáhne rolety a předá informaci o napadení policii.

Panic tlačítko

‘’Panic‘‘ - nouzová tlačítka mohou být rozmístěná na různých místech v domě, nebo ve formě dálkového ovladače. Po jeho stisku v noci se např. rozsvítí celý dům, vytáhnou rolety a rozezní siréna. Lze jej také použít pro případ náhlé nevolnosti. Systém sám zajistí kontakt s pohotovostí nebo v případě napadení s pultem centralizované ochrany.

Vzdálený přístup a ovládání

Díky mobilní nebo webové aplikaci můžete dění ve Vašem domě sledovat odkudkoli z celého světa. Můžete dům nejen ovládat, ale i zkontrolovat zda je vše jak má být, nebo se ujistit, že žehlička je vypnutá, rolety staženy atd. Již není nutné se vracet zpět, nebo obtěžovat sousedy či příbuzné o kontrolu.

Simulace přítomnosti

Chcete-li odradit nenechavce v době Vaší nepřítomnosti, můžete simulovat svou přítomnost v domě, vytvořením tzv. "divadelního představení". Nechcete, aby někdo věděl, že Váš dům je prázdný, systém bude automaticky stahovat rolety dle počasí a času, bude náhodně rozsvěcet světla v domě a nechá svítit lampičku v ložnici do pozdějších hodin, jako když čtete oblíbenou knihu. To vše můžete nastavit vzdáleně z dovolené, nebo služební cesty.