Úspora energie

S DSdomácnost SYSTÉMEM BUDETE MÍT ENERGII VÍCE POD KONTROLOU

V domácnosti se zabudovaným inteligentním systémem ovládajícím řadu funkcí je to přitom velice snadné. Chytré ovládání topení nebo osvětlení bude samo regulovat spotřebu dle požadovaného programu. Systém bude regulovat topení, osvětlení, spotřebu el. energie.

Úspora elektrické energie

Všechny nabíječky a zařízení v takzvaném stan by režimu odebírají energii i když k nim není připojen žádný spotřebič. Systém DS odpojí všechny Vámi požadované zásuvky a spotřebiče jedním stiskem.

Stabilizujte požadovanou teplotu pomocí žaluzií

Okenní žaluzie budou pracovat podle nastaveného programu pro maximální udržení nastavené teploty v místnosti. Při zvyšování vnitřní teploty vlivem slunečního svitu se žaluzie zavřou, v zimě se naopak otevřou a pomohou teplotu dosáhnout při snížení zatížení topení

Snížení nákladů na topení

Díky chytrému nastavení bude systém topit dle denního režimu Vaší rodiny. S pomocí dálkového ovládání budete moci regulovat vytápění od doby příchodu prvního člena domácnosti. Nikdy se tak nestane, že bude topný systém fungovat bez Vašeho vědomí a přítomnosti. Vy tak vždy zaplatíte jen to, co jste skutečně využili.

Regulace osvětlení dle situace

Inteligentní systém osvětlení se snadno přizpůsobí Vaší přítomnosti v místnosti nebo intenzitě denního světla v místnosti. Podle toho může automaticky upravovat úroveň umělého osvětlení. Díky režimu stmívání a rozsvěcení světel budete vždy využívat pouze tolik světla, kolik budete potřebovat.

DŮM, KTERÝ SÁM MYSLÍ

6:00 - 7:00

Než se ráno probudíte, DSdomácnost server posbírá aktuální informace z externích čidel a internetu, dle kterých se sám rozhodne, kde je třeba přitopit či chladit a kde stačí jen vytáhnout žaluzie a nechat vyhřát příslušné prostory slunečními paprsky, nebo snížit teplotu pomocí otevření okna, nebo jen ventilátorem.

07:00 - 08:00

Při ranním vstávaní systém nastaví žaluzie v požadovaných prostorech do ideální polohy tak, aby nebylo nutno rozsvěcet světla ale tak aby bylo zachováno vaše soukromí. Ostatní prostory, ve kterých se nepohybujete, se stále vyhřívají slunečními paprsky a větrají.

08:00 - 16:00

Systém sám pozná, že jste opustili dům. V zimním, nevlídném období zatáhne žaluzie a sníží teplotu vnitřních prostor tak, aby šetřil energií, v letních měsících například jen stáhne a nastaví žaluzie tak aby nebylo nutno zapínat klimatizaci, popřípadě otevře ventilaci tak aby se dům chladil přirozenou cirkulací vzduchu.

17:00 - 18:00

DSdomácnost pozná, že se blížíte k domovu. V zimních měsících kdy je světla málo Vás přivítá s přisvícenou cestou k domu tak aby pouze doplnil přirozené světlo, nebo podobně rozsvítí příjezdovou cestu pro Váš vůz a otevře garáž, která se po zaparkování sama rozsvítí a po Vašem odchodu sama zhasne.

18:00 -23:00

V letních měsících za Vás DSdomácnost zapne zavlažování trávníku a sama vyhodnotí, zda je pro tyto účely dostatek dešťové vody ve sběrné nádrži, nebo je nutno použít vodu z řádu. Dále pak pomocí čidel je schopna kontrolovat přítomnost v jednotlivých prostorách domu a na základě těchto informací reguluje teplotu a vypíná či zapíná osvětlení.

23:00 - 06:00

Po stisku jediného tlačítka, DSdomácnost zkontroluje rozsvícená světla v domě a všechna pozhasíná. Odpojí všechna zařízení, která nejsou třeba pro noční provoz a šetří tak nejen samotná zařízení ale i spotřebu el. energie.