Jak to funguje

Main conrainer

Změňte svůj život - kontrolujte svůj domov

DSdomácnost přemění Váš dům či byt, na samostatně přemýšlející, energii šetřící a dálkově ovládanou moderní domácnost. Elektrickou energii budete mít pod kontrolou.

DSdomácnost změní Vaši stávající elektro instalaci v inteligentní!
To nejdůležitější co potřebujete, již používáte dnes!

Tato technologie, jako jediná svého druhu, používá pro svou komunikaci vodiče (230V) které dnes již používáte! Levně, čistě a především bez nutnosti stavebních úprav a dalších kabelů ji přemění v instalaci inteligentní. Stačí nahradit stávající vypínače za tlačítka s DSdomácnost komponenty a Vaše el. energie se změní v digitální, která bude výhradně pod Vaší kontrolou. Chybí Vám vypínač na místě, kde měl být a není? S DSdomácnostem žádný problém a ještě může ovládat mnoho dalšího. Počtem stisků tlačítka.-vypínače budete ovládat libovolné funkce v libovolné místnosti. Jednoduché a pohodlně. Ovšem nic se nemá přehánět. Více jak tři kliknutí už mohou způsobovat naopak komplikace. Tlačítko vypínače je naprogramováno pro komunikaci s blokem v určeném světle nebo spotřebiči.

Inteligentně kombinované, kousek po kousku mění DSdomácnost stávající technologie. DSdomácnost komponenty jsou po instalaci z větší části neviditelné. Jejich extrémní miniaturizace je činí použitelné prakticky všude. Tak jednoduše, jak se instalují, se dají demontovat a použít ve Vaší nové domácnosti. Váš stávající elektrický rozvod dovybavíme bloky, které budou ukryty v krabičkách pod zásuvkami, vypínači apod. Blok je skutečný počítač o velikosti něco málo větší než el. spojka (všem dobře známá též jako el. čokoláda).Bloky mohou být instalovány téměř kdekoli (vypínače, lampy, zásuvky světla, atd.).Jejich úkolem je nejen zapínat a vypínat světla, ale i regulovat jejich intenzitu, inteligentně ovládat vytápění či chlazení, zavřít či otevřít garáž, stínící techniku atd. Díky blokům pro senzory, můžete jakýkoliv senzor či čidlo převést do světa DSdomácnost

Mimořádně praktické

Příklad využití DSdomácnosti

 1. – DSdomácnost Filtr – Tento prvek se instaluje do domácí el. rozvodné skříně (jističe) a jeho úkolem je eliminovat možná rušení z vnější el. sítě tak, aby nedocházelo k narušování komunikace jednotlivých komponentů DSdomácnost systému.
 2. – Váš stávající jistič el. obvodu v domácí el. rozvodné skříni (jističe).
 3. – DSdomácnost Server – Podobně jako DSdomácnost Filtr se instaluje do domácí el. rozvodné skříně (jističe). Dodá Vaší instalaci schopnost přemýšlet, chovat se samostatně (akce/reakce), instalovat vybrané aplikace a v neposlední řadě zajišťuje propojení s internetem tak, aby bylo možné Vaši domácnost dálkově ovládat a konfigurovat.
 4. – DSdomácnost Meter – je páteř systému DSdomácnost, zajišťuje komunikaci mezi jednotlivými komponenty (bloky) systému. Vyčkává na Vaše požadavky (stisk tlačítka, nebo povel z mobilní aplikace) a ty pak převádí na příkazy pro jednotlivé bloky, které je mnění ve skutečnost. Měří okamžitou spotřebu el.energie daného el. obvodu, kterou Vám zobrazí v mobilní nebo webové aplikaci. Dále je schopen, tyto informace převádět do grafického rozhraní, které Vám pak umožňuje lepší a přehlednější kontrolu nad Vaší spotřebou el.energie.
 5. – pro ovládání systému uvnitř i mimo domu, slouží Váš chytrý telefon či tablet.
 6. – ovládací blok žlutý/světelný – tento komponent se instaluje pod (do instal. elektro krabice stávajícího vypínače) tlačítko. Umožní ovládat vybraná svítidla v místnosti i mimo ní, měnit intenzitu osvětlení a nastavovat světelné scény dle Vaší potřeby apod.
 7. – kabelové tlačítko pro stolní lampy – nahradí stávající přívod Vaší stolní lampy a obohatí ji o nové funkce. Umožní ovládání z jiných míst (např. vypnout či zapnout), měnit intenzitu osvětlení, ovládat další světla v místnosti či mimo ni. Další funkci pak lze např. nastavit jako tzv. Nouzové (Panické) tlačítko, které automaticky rozsvítí světla v celém domě, vytáhne žaluzie nebo jen rozsvítí chodbu k toaletě, tak aby její osvětlení nerušilo okolní pokoje a osoby v ní sladce spící.
 8. – kabelové tlačítko pro stojací lampy – nahradí stávající přívod Vaší stojací lampy a umožní tak její ovládaní z jiných míst (např. vypnout či zapnout), měnit intenzitu osvětlení, ovládat další světla v místnosti či mimo ni.
 9. – žlutý ovládací blok/světelný – tento komponent se instaluje pod (do instal. elektro krabice stávajícího vypínače) tlačítko. Umožní ovládat vybraná svítidla v místnosti a nejen v ní, měnit intenzitu jejich osvětlení a nastavovat světelné scény dle Vaší aktuální potřeby a požadavku.
 10. – koncový blok žlutý/světelný - tento komponent se instaluje do svítidla, umožní tak jeho ovládání z vámi vybraných míst (tlačítek) či dálkově, dokáže měnit intenzitu osvětlení a nastavovat světelné scény dle aktuální potřeby a požadavku.Měří okamžitou spotřebu ovládaného svítidla.
 11. - černý ovládací blok/JOKER – tento komponent lze díky jeho vlastnostem nastavit pro ovládání jakýchkoliv komponent (bloků) celého systému (např. svítidel, zásuvek, garážových vrat atd.) v našem modelovém případě je využito pro ovládání okenních rolet.
 12. -koncový blok šedý/roletový – je určen k ovládání stínící techniky. Lze jej např. propojit s internetovou meteo službou tak, že při nepříznivé předpovědi počasí se sami automaticky přenastaví dle Vašich předdefinovaných požadavků, nebo se po stisku jednoho tlačítka u vchodových dveří automaticky vysunou nebo zatáhnou.